Siyaset

Kirişci, Adana’da incelemelerini sürdürdü

      ADANA (AA) – Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adana’da incelemelerini sürdürdü. Kirişci ve diğer ilgililer,..

Kirişci, Adana’da incelemelerini sürdürdü

 

 

 

ADANA (AA) – Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adana’da incelemelerini sürdürdü.

Kirişci ve diğer ilgililer, merkez Çukurova ilçesi Yurt Mahallesi’ndeki Zeray Apartmanı’nın enkaz alanında süren arama kurtarma çalışmalarını takip etti.

Burada gazetecilere açıklama yapan Kirişci, kentteki son duruma ilişkin bilgi vererek “Adana’da çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti, çok sayıda vatandaş yaralı olarak kayıt altına alındı.” dedi.

Kirişci, duyulan her sese kulak kabartan bir arama kurtarma ekibi olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Şu anda da o binalardan bir tanesinin önündeyiz. Bir sessizlik var ama bu sessizlik arkadaşlarımızın bir mola vermesi anlamında değerlendirilebilir belki ama arama köpeklerimiz görev ifa ediyorlar. İnşallah her bir sese kulak veren bu ekibimiz, tüm vatandaşlarımızı bu yığıntının altından çıkarmak için çabalarını sonuna kadar sürdürecekler. Soğuk bir hava, sert bir hava, Adana şartlarında gerçekten zor bir hava ama burada bu çalışmaları sağ olsunlar başarılı bir şekilde yürütüyorlar.”

Vatandaşların güvenlik şeritlerinin dışında tutulması hususunun önemli olduğunu bildiren Kirişçi, “Çalışmalar esnasında ‘Sesimi duyan var mı?’ diye seslenildiğinde elbette bir sessizlik de gerekiyor. O sessizliği sağlamak için de kısa süreli de olsa vatandaşlarımızın sessiz olması gerekiyor.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL