Güncel

Kadın muhtarlarımız 7/24 yardıma koşuyor

    Çukurova İlçesi’nde yaşanan depremin ardından  kadın muhtarlar hem kendi binalarını açıyor hem de Afad ile koordine halinde boş arazi ve okul bahçelerine çadır kurarak semt sakinlerinin yardımına koşuyorlar…

Kadın muhtarlarımız 7/24 yardıma koşuyor

 

 

Çukurova İlçesi’nde yaşanan depremin ardından  kadın muhtarlar hem kendi binalarını açıyor hem de Afad ile koordine halinde boş arazi ve okul bahçelerine çadır kurarak semt sakinlerinin yardımına koşuyorlar.

Bilindiği üzere yaşanan depremin ardından bir hafta geçmesine rağmen yetkililerin hasarlı binalara girilmemesi uyarılarını dikkate alarak, kadın muhtarlar mahallesindeki vatandaşları hem uyarıyor, hem de kurulan çadırlara yerleştiriyorlar.Çadırlarda kalan vatandaşlara yardımda bulunan kurumlarla irtibat kurarak, yiyecek, giyecek, barınma ihtiyaçlarını gideriyorlar, muhtarlık binalarını ise 24 saat açık tutarak yardımcı olamaya çalışıyorlar.

HUZUREVLERİ MAHALLESİ’NDE HASAR TESPİTLERİ DEVAM EDİYOR

Depremde en çok etkilenen Huzurevleri Mahallesi’nin muhtarı Ayfer Doğantimur “ Adana Vali Yardımcımız Adem Arslan, Çukurova Kaymakamımız Mustafa Kaya, Çukurova Belediye Başkanımız  Soner Çetin, mahallemize gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve acımızı paylaştılar. Mahallem adına teşekkür ederim.Hasar tespit çalışmalarımız şu anda devam ediyor.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı binalara kontrole geleceğinden dolayı, herkes kapılarına telefon numarası ekleyerek, yardımcı olmalı.“diye belirtti.

Tellidere Mahallesi Muhtarı Cemile Girici ise sosyal medya hesabı üzerinden bir bildiri paylaşarak “Sevgili mahalle sakinlerimiz zor bir zamandan geçiyoruz. Muhtarlığımız ve çok amaçlı tesisimiz sabahın erken saatlerinden itibaren açıktır. Telefonumdan 7/24 bana ulaşabilirsiniz.Olası bir deprem anında lütfen panik yapmayalım.Tüm mahalle halkıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”dedi.

YEŞİLYURT MAHALLESİ’NE ÇADIR KENT

Depremin olduğu günden bu yana hem muhtarlık binasını hem de  Yeşilyurt Spor Kulübü’nü mahalle sakinlerine açan Yeşilyurt Mahallesi’nin muhtarı Günay Şahin “Bizim mahallemiz oldukça geniş alanda olduğu için hasar tespitlerimiz devam ediyor.Vatandaşlarımız binaları hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda bizde gerekli yerlere bildirerek sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz.Bu arada Afad ile koordine şekilde çalışırken Mavi Bulvar aşağısında bulunan spor kulübümüzün önündeki açık alanda Afad çadır kurarak binalara giremeyen vatandaşlarımız ağırlıyor.Aynı zamanda yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere irtibat kurduğumuz kurumlar ise yiyecek ve içecek gönderiyorlar.Sizin aracılığınızla onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.”dedi.

KADIN MUHTAR DAYANIŞMASI

Depremden daha az etkilenen Adana’nın güneyinde bulunan Kurtuluş Mahallesi’nin Muhtarı Nevin Biçer ise bölgelere hem yardım topluyor, hem de meslektaşlarının mahallesine topladığı yardımları götürerek tam bir dayanışma örneği gösteriyor.Bu konuda görüşlerini  aldığımız Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Nevin Biçer “Şu an kendi mahallemde pek hasar yok.Yıkılan binamızda çok şükür olmadı.Buradaki duyarlı vatandaşlarımızın yapmış oldukları yardımlar ile Hatay, Antep, Kahramanmaraş illerine yardım gönderiyoruz ve ardından Çukurova İlçesi’ndeki muhtar arkadaşlarımın eksik olan malzemelerini tedarik ederek, bizzat ellerimle götürüp teslim ediyorum.Bugünlerde birlik olma zamanıdır ve bunların hepsini aşacağımıza inanıyorum.”diye konuştu. HABER:SERDAR AKIN-EDA ARSLAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL