Güncel

Jandarma ablalarının oyunlarıyla moral buluyorlar

      (AA) – Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerden Osmaniye’de yurt binası ve çadır kentlerde yaşayan çocuklar, kadın jandarma personelinin düzenlediği etkinliklerle yaşadıklarını unutmaya çalışıyor. “Asrın felaketi” olarak nitelenen..

Jandarma ablalarının oyunlarıyla moral buluyorlar

 

 

 

(AA) – Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerden Osmaniye’de yurt binası ve çadır kentlerde yaşayan çocuklar, kadın jandarma personelinin düzenlediği etkinliklerle yaşadıklarını unutmaya çalışıyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ikamet ettikleri binaları yıkılan veya hasar gören aileler, kentin farklı noktalarında oluşturulan barınma merkezlerinde yaşamını sürdürüyor.

Depremzede çocukların afetin yıkıcı gündeminden uzaklaşıp sağlıklı vakit geçirmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığınca Osmaniye Kayı Boyu Kız Yurdu’nda oluşturulan etkinlik alanında kadın jandarmalar da görev yapıyor.

Çocuklarla oyun hamuru, resim ve boyama etkinliklerinde bir araya gelen jandarma personeli, onlara bir nebze olsun depremin acılarını unutturmak için çaba sarf ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL