Spor

Hentbol Duayenleri Platformu 12. Buluşması Köycegiz’de gerçekleşti

    Hentbol Duayenleri Platformu 12.Buluşması, Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde “Hentbole büyük emeği olan Prof.Dr. Sedat Muratlı” adına düzenlendi. Adana Hentbol Veteranlar Karması Kafile Başkanı ve Antrenörü Kazım Tekin; çeşitli etkinliklerle..

Hentbol Duayenleri Platformu 12. Buluşması Köycegiz’de gerçekleşti

 

 

Hentbol Duayenleri Platformu 12.Buluşması, Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde “Hentbole büyük emeği olan Prof.Dr. Sedat Muratlı” adına düzenlendi.

Adana Hentbol Veteranlar Karması Kafile Başkanı ve Antrenörü Kazım Tekin; çeşitli etkinliklerle 2 gün süren Duayenler Buluşması’nda organizasyon ve diğer konularda emeği geçenlere teşekkür etti.

Tekin; “Hentbol ailesini bir araya getiren, büyük bir heyecanla beklenilen, 1976 yılından bu yana Federasyon Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Sporcular, Hakem ve Antrenörlerin katılımıyla gerçekleştirilen Veteranlar Buluşması’nda eski dostlarımızla hem hasret giderdik hem de bir kez daha hentbol sevdamızı yinelemiş olduk” dedi.

Kazım Tekin turnuvanın çok renkli geçtiğini, Köycegiz’de tüm katılımcılara  forma dağıtıldığını Atatürk Heykeli önünde toplanıp, çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Köycegiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Hentbol Duayenleri Platformu Başkanı Ahmet Türe ve Prof.Dr.Sedat Muratlı’nın açılış konuşması yaptığını söyledi.

Özellikle; hentbola Federasyon Başkanı, Kulüp ve Milli Takım Antrenörü olarak büyük hizmetleri geçen, etkinliğe adı verilen Prof.Dr.Sedat Muratlı’nın duygusal konuşması katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Gala Yemeği’nde sporculardan oluşan koro; eski ve güncel şarkılardan oluşan performansıyla herkesi coşturdu.

Tekne turu, kaplıcalar, çamur banyosu ve çevre gezilerinin yanı sıra Sığla Park’ta gala yemeğinin verildiği Hentbol Duayenleri Platformu 12.Buluşması’nda ayrıca doğal güzellikleriyle ünlü Yuvarlak Çay mevkiinde kahvaltı düzenlendi.

TURNUVAYA 9 ERKEK, 7 KADIN TAKIM KATILDI

Turnuvaya erkeklerde; Muğla, Sakarya-Hendek, Adana, Trabzon, Eskişehir, İzmir Karabağlar, İzmir Mithatpaşa, İzmir Altay ve İstanbulspor takımlarının yanı sıra;

Kadınlarda Muğla, Sakarya, Trabzon, İzmir Veteran, İzmir Aliağa, İzmir Bornova, İzmir Veterans takımları katıldı..

TEKİN’DEN TEŞEKKÜR

Hentbol Duayenleri Platformu 12.Buluşması için Muğla Köyceğiz’e giden Adana kafilesine ulaşım konusunda destek olan; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Ulaşım AŞ Genel Müdürü Kadir Özdemir’e ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili Cafer Esendemir’e teşekkür eden Tekin; “Büyük olasılıkla önümüzdeki Duayenler Buluşması Çanakkale’de gerçekleştirilecek. Başkan Ahmet Türe ve Milli Takım Antrenörü Serdar Eler’e şükran borçluyuz. Yılda bir kez de olsa; hasret giderip, sevdamızı çoğaltıyoruz. Kazanmaktan ziyade; katılmak daha anlamlıdır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL