Ekonomi

Hayvancılık depreme kurban edilmeyecek

  (HABER MERKEZİ)-TOROS– Yüzyılın deprem felaketinde, yaraların bir an önce sarılması için ilk günden bu yana bütün imkanlarıyla deprem bölgelerinde çeşitli görevler alan veteriner hekimler, hayvansal gıda üretiminin aksamaması için..

Hayvancılık depreme kurban edilmeyecek

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS– Yüzyılın deprem felaketinde, yaraların bir an önce sarılması için ilk günden bu yana bütün imkanlarıyla deprem bölgelerinde çeşitli görevler alan veteriner hekimler, hayvansal gıda üretiminin aksamaması için de özveriyle çalışmaya devam ediyor. Son olarak, Eskişehir’den Hatay’a gönderilen bir tır dolusu, 540 çuval büyükbaş hayvan yemi, Defne ve Yeşilçınar ilçelerinde ki üreticilere dağıtıldı.

KÖSE: HAYVANCILIK FAALİYELERİNİ AKSATMADIK

Hatay’daki çalışmalarda etkin olarak yer alan Adana Veteriner Hekimler Odası da bütün üyeleriyle birlikte taşın altına elini koyarken, saha faaliyetleriyle bölgedeki büyükbaş hayvanların tedavi ve muayenesinin aksamasına izin vermedi. Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse,  Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’nin, Tarım Bakanlığı kontrolünde bölge odalarına ilaç ve yem gönderdiğine dikkat çekerken, ‘’Bölge hayvancılığını korumak amacıyla üzerimize düşen fedakarlığı yapıyoruz’’ diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL