Güncel Resmi İlan Yerel

Hayriye Kemal Kusun İlkokulu’nda 19 Mayıs coşkusu

Hayriye Kemal Kusun İlkokulu’nda  19 Mayıs coşkusu yaşandı.Okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin birlikteliği ile hazırlanan programda, minik öğrencilerin gösterileri ve sunumları izleyenleri büyüledi. “MUTLULUK VE HEYECAN İÇERİSİNDEYİZ” Okul Müdürü..

Hayriye Kemal Kusun İlkokulu’nda 19 Mayıs coşkusu

Hayriye Kemal Kusun İlkokulu’nda  19 Mayıs coşkusu yaşandı.Okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin birlikteliği ile hazırlanan programda, minik öğrencilerin gösterileri ve sunumları izleyenleri büyüledi.

“MUTLULUK VE HEYECAN İÇERİSİNDEYİZ”

Okul Müdürü Mehmet Topçu, programın açılış konuşmasında 19 Mayıs’ın büyük anlam ve önem taşıdığını ifade ederek, “Bugün milletimizin Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 103. yıldönümü.Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk Milleti’nin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır.Türk Milleti’nin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.”dedi.

“19 MAYIS GENÇLERİMİZE ARMAĞAN”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü gençlere armağan ettiğini belirten Topçu, “Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar, ilelebet yaşama hakkına sahiptirler.Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile, Kurtuluş Savaşı’nı O’na inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü gençlerimize armağan etmiştir.”diye konuştu.

“EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Çocukların ve gençlerin gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacaklarını söyleyen Müdür Mehmet Topçu, “Bu nedenle sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü hale getireceksiniz.Biliyoruz ki sizler, Türk Milleti’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız.Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”dedi.

“VATANINI EN ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR”

Gençlere olan güveninin tam olduğunu ifade eden Topçu, “Sizlerinde “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.”diye konuştu.

1-B SINIFININ GÖSTERİSİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Hayriye Kemal Kusun İlkokulu Müdürü Mehmet Topçu’nun konuşmasının ardından, okul öğrencileri tarafından sunulan dans ve folklor, jimnastik ve tiyatro gösterileri ile şiir dinletileri büyük beğeni aldı. Özellikle 1-B sınıfı öğretmeni Cemile Odabaşı ve minik öğrencileri tarafından hazırlanan Nasreddin Hoca’nın Kazan Doğurdu Fıkrası’nın canlandırması, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Sınıf öğretmeni Cemile Odabaşı  ile 1-B sınıfı öğrencileri ve velilerinin itina ile hazırladığı gösteride, küçüklerin rollerini gerçekçi bir şekilde oynamaları ve kostümleri takdir ve beğeni gördü.

HABER:İNCİ YILMAZTÜRK

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL