Gülnar: "Alma mazlumun ahını çıkar aheste, aheste"

04.11.2019 - Pazartesi 13:13

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Büyükşehir Belediyesi'nden işçi çıkışlarına, bir tepki de Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar'dan geldi. Gülnar, "Seçim meydanlarında işçi çıkarmayacağım, sözü vereceksiniz, seçilir seçilmez, kentin var olan sorunlarının çözümü yerine işçi kıyımı yapacaksınız, yok öyle bir dünya" dedi.

Seçimin üzerinden yedi ay gibi bir zaman geçmesine karşın, kentin sorunlarına çözümüne yönelik tek bir çivi dahi çakılmadığını ifade eden Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Büyükşehir belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı sert dille eleştirdi "Tutturmuşsunuz bir bankamatikçi hikayesi, varsa çıkarın, bu en doğal hakkınız, ama sadece üç kuruş evine ekmek götürme derdinde olan, alnının teri ile sokak süpüren, çöp toplayan, kanalizasyonda her türlü pisliğin içinde çalışan, park ve bahçelerde kazma kürek sallayan, yazın sıcağında asfalt döken, kaldırım yapan emekçileri bir telefon mesajıyla işinden edemezsiniz. Aldığımız bilgilere göre, göreve geldiğinizden bu yana 2 bine yakın işçi çıkardınız. Hiç mi vicdanınız sızlamadı? Hak, Adalet, Hukuk, Emek ve Emekçiden dem vuran konuşmalar yapacaksınız, sonra işçi kıyımı yapacaksınız. Çocuklarını okutma derdinde olan, evi kira olan, kredi borcu olan, kış geliyor yakacak telaşına düşen bu emekçi kardeşlerimizin ahını hangi vicdanla taşıyacaksınız" dedi.

Büyükşehir ve yan kuruluşlarında çalışan işçinin yarınının ne olacağı kaygısı taşıdığını da ifade eden Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, "Bir an önce işçi kıyımına son verin. Adana'nın var olan sorunlarının çözümü konusunda çalışmalar yapın, hizmet bilboartlara verilen reklam ile olmaz. Adana'nın dört bir tarafı köstebek yuvası. Geçmiş dönemden yarım kalan çalışmalara bir kazma dahi vurulmadı. Trafik keşmekeşliği her geçen gün daha da artıyor. Belediye Başkanlığınızda bir yılı geride bırakmak üzeresiniz, zaman su misali, geri kalan yıllarınızı da hizmet yerine emekçinin ekmeğiyle oynamakla geçirirseniz, o makam size bir daha yar olmaz kanaatindeyim.  Şunu sakın unutmayın atalarımızın güzel bir sözü vardır "Alma mazlumun ahını çıkar aheste, aheste" diye. Gün gelecek, emekçinin ahı sizden çıkacaktır" diye konuştu. Edip Gülnar, Büyükşehir Belediyesi'nde 3 aydır işçiye maaş ödenmediğini de hatırlatarak "İşten çıkarma korkusu yaşatarak, işçiye 3 aydır alın terinin karşılığını vermeyen sözde emekçi Belediye yönetimin bu tavrını Adanalıların takdirine bırakıyorum" dedi.

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Cumhur
İttifakı Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine de seslenerek işçi çıkışları
konusunda, tavır almaya, mücadele etmeye çağırdı.

YORUM YAZ