Aktuel

Gönüllü usta öğreticilerden kuaförlük hizmeti

  (AA)-Adana’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı 4 bin kişi kapasiteli iki öğrenci yurdunda kalan depremzedelere, gönüllü usta öğreticiler kuaförlük hizmeti sunuyor.Gençlik ve Spor İl..

Gönüllü usta öğreticilerden kuaförlük hizmeti

 

(AA)-Adana’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı 4 bin kişi kapasiteli iki öğrenci yurdunda kalan depremzedelere, gönüllü usta öğreticiler kuaförlük hizmeti sunuyor.Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Sarıçam ilçesinde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenenlerin kullanımına sunulan Çukurova Erkek Öğrenci Yurdu ile Toroslar Kız Öğrenci Yurdu’nda uygun odalar kuaför salonuna dönüştürüldü.Burada usta öğreticiler, depremzedelerin saç kesiminden kişisel bakımına kadar kendilerini biraz olsun iyi hissedebileceği hizmeti sunmaya başladı.

Usta öğretici Hülya Bulut, depremin ardından vatandaşlara yardımcı olmak adına gönüllü olduklarını söyledi.Depremin ilk günlerinden bu yana çalışmayı sürdürdüklerini anlatan Bulut, “Kurum müdürümüz bize yurtlarda barınan depremzedelerin kişisel bakımlarını yapmak üzere kuaförler arandığını söyledi. Biz de gönüllü olduk. Elimizden geldiğince halkımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlk günden bu yana 100’den fazla kişiye hizmet verdik, vermeye de devam edeceğiz. Haftada 2 gün burada bu hizmeti sürdürüyoruz.” diye konuştu.Usta öğretici Mehtap İster Özkaya da depremzedelere hizmet vermekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL