Ekonomi

“Giysi Evi”nde depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor

    (AA)-Mersin Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra kurulan Giysi Evi’nde 37 bini aşkın afetzedeye hizmet sunuldu. Yenişehir Belediyesi, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentin en..

“Giysi Evi”nde depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor

 

 

(AA)-Mersin Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra kurulan Giysi Evi’nde 37 bini aşkın afetzedeye hizmet sunuldu.

Yenişehir Belediyesi, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentin en geniş kapasiteli etkinlik salonlarının yer aldığı AKM’nin faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Depremzedelerin kıyafet ihtiyaçlarına yönelik çalışma yapan belediye, AKM’deki 1100 metrekarelik alanda Giysi Evi kurdu.

Belediye tarafından temin edilen ve çeşitli kentlerden gönderilen yardım malzemeleri, türlerine göre ayrılarak askı ve raflara yerleştirildi.

Depremin ikinci gününde açılan Giysi Evi’nden bir ayda 37 binden fazla afetzede yararlandı.

Her depremzedenin ihtiyacı için ikişer kez başvuruda bulunabildiği Giysi Evi, hafta içi hizmet veriyor. Hafta sonları ise çalışmalara ara veren ekipler, sağlanan kıyafet ve ayakkabı desteğiyle reyonların kapasitesini genişletiyor.

– “El birliğiyle bu yaraları sarmaya devam ediyoruz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL