ERTUĞRUL SERTBAŞ, “KIVILCIMDAN ALEVE” ADLI OYUNU İLE ADANA’DA

03.01.2022 - Pazartesi 15:47

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’ncü yılında, ünlü yazar Ertuğrul Sertbaş, tek kişilik gösteriyle Adanalıların konuğu oluyor. Bilet satışı olmayan gösteri için sadece okunmuş bir kitap bağışı karşılığında bilet temin edilebiliyor. 

“15 Temmuz Şehidi Mete Sertbaş'ın Hikayesi, Adamın Hikayesi , Bilinmeyen Yönleriyle Atatürk, Atatürk'ün Hikayesi ve Masumiyetin Resmi” gibi çok değerli eserlerin yazarı olan Ertuğrul Sertbaş, 4 Ocak Salı günü 01 Burda AVM PGM’de,  Özel Akdeniz Okulları’nın sponsorluğunda sevenleriyle buluşacak. 

Özel Akdeniz Okulları Genel Müdürü  Aycan Aktürk, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’ncü yılında, hafızalarda iz bırakacak bir etkinliğe imza atmak istediklerini belirtti. Aktürk, tek kişilik gösteriyi izlemek isteyenlerin isterlerse gösterinin yapılacağı salon girişinde ya da okullarına kitaplarını  teslim ederek, karşılığında bilet alabileceklerini bildirdi. 

Eğitim - Öğretim programını öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimlerini göz önünde bulundurarak yapılandıran ve aynı zamanda Atatürk ilkelerini benimsemiş bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Okulun Genel Müdürü Aycan Aktürk, bu gösterinin Atatürk’ün bu ülke için yaptıklarına duydukları minnetin bir ifadesi olacağını vurguladı. 

Aktürk, Adana Güney Rotary Kulübü işbirliğinde gerçekleşecek etkinlikte toplanacak kitapların ihtiyacı olan okullara bağışlanacağını sözlerine ekledi.

YORUM YAZ