Güncel

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN PROMOSYON ÇAĞRISI

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Eğitim-Bir-Sen Adana 2 Nolu (Üniversite) Şube Başkanı Mehmet Benli yaşanan yüksek enflasyon oranları nedeniyle daha önce gerçekleşen promosyon anlaşma bedellerinin bir hükmünün kalmadığını belirterek promosyon anlaşmalarının..

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN PROMOSYON ÇAĞRISI

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Eğitim-Bir-Sen Adana 2 Nolu (Üniversite) Şube Başkanı Mehmet Benli yaşanan yüksek enflasyon oranları nedeniyle daha önce gerçekleşen promosyon anlaşma bedellerinin bir hükmünün kalmadığını belirterek promosyon anlaşmalarının yeniden güncellenmesi veya iptal edilmesi için Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne başvuru yaptıklarını açıkladı

Benli, “Bankaların kârı 10 kat arttı’ haberlerinin arından sendikalar üyelerinin haklarını korumak, ekonomik refahını arttırmak ve yüksek enflasyondan en az derecede etkilenmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda daha önce değişen koşullar dikkate alınarak promosyon miktarlarının güncellemesi talebinden bulunan Eğitim-Bir-Sen Adana 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Benli konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Gelinen noktada önceki taleplerinin haklılığının ortaya çıktığını vurgulayan Benli; “Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube olarak, 13 Ocak 2022 tarihinde Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne bir yazı gönderip, yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle verilen promosyon ücretinin çok düşük kaldığına dikkat çekerek, anlaşmanın personel lehine yeniden revize edilmesini istemiştik. Çukurova Üniversitesi yönetimi talebimizi anlaşmanın yapıldığı bankaya havale etmişti. Söz konusu banka, şartları yerine getirdiğini savunarak anlaşmayı revize etmeyeceğini bildirdi. Biz de yeniden Çukurova Üniversitesi yetkilileri ile bir görüşme yaparak rektörlüğün tek taraflı feshetme hakkını kullanıp anlaşmayı feshetmesini, doğacak tazminat yaptırımının yeni promosyon içerisinden sağlanmasını istedik” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL