DOĞRU: “TRENDEN İNMEK BAŞKA ŞEY TRENİ TAŞLAMAK BAŞKA ŞEY”

02.06.2020 - Salı 23:06

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru yeni kurulan partiler ve Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Doğru’nun açıklamaları şu şekilde;

“AK PARTİ MİLLETİN SESİDİR”
AK Parti’nin ilk günkü azim ve kararlılıkla yoluna devam ettiğini ifade eden Doğru, şunları söyledi: “AK Parti; milleti ve ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmiş, bu sayede milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuş kadim bir fikriyatın temsilcisidir. Kurulduğumuz günden bu yana yalnızca aziz milletimizin sesine kulak verdik, yalnızca ülkemizin ve milletimizin geleceğini düşünerek hareket ettik ve henüz yolun başındayız. Türkiye’yi geçmişin karanlığından kurtarmış ve ülkemizin adeta yeni bir çehreye bürünmesinin mimarı olmuş AK Parti çalışmalarına; idealist ve kararlı bir gencin heyecanı ile yıllar süren araştırmalarının sonucu muazzam bir birikim elde etmiş mütefekkirin tecrübelerini birleştirmiş bir şekilde, yorulmak ve durmak bilmeden, sürekli yenilenerek devam ediyor. Bizler bu mukaddes davanın mübarek yoluna çıkarken tecrübe, hizmet, refah, kardeşlik gibi kavramları parola edindik ve yorulmak, yılgınlık, duraksamak, şikayet etmek gibi kavramları lügatımızdan sildik. Milletimizle bu denli kuvvetli bir birleşimin sonucunda ulusal ve uluslararası alandaki dik duruşumuz tesis ve tahkim edildi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, AK Parti’nin millet sevdası ile milletinden aldığı güç ve güven sayesinde artık dünyada oyun kurucu ülke konumuna gelmiştir. Bu muhteşem ilerleyişin yegane sebebi milletimizin AK Parti’ye duyduğu güven ve gösterdiği teveccühten başka bir şey değildir.”

AK DAVA TÜRKİYE DAVASIDIR”
Daima birlik ve beraberlikten yana olacaklarını ifade eden Doğru, AK Parti’ye yönelik yürütülen karalama kampanyalarının manidar olduğuna dikkat çekti ve şöyle konuştu: “AK Parti’ye yönelik yürütülen karalama kampanyalarını cılız da olsa gerek televizyonlardan gerek sosyal medyadan gerekse sahadan takip ediyoruz. AK Parti’ye güç kaybettirmek gibi tam manasıyla beyhude bir hayalin peşine düşen, siyasi cehalet hastalığına tutulmuş olan bu çevrelerin karalama kampanyası yürütürken unuttukları bir şey vardır o da AK Parti’nin milletin ta kendisi olduğudur. Hizmet güneşi, küçük hesapların balçığıyla sıvanmaz, sıvanamaz. Yine son günlerde aynı trendeyken iyiydi, inince mi böyle konuşuluyor gibi bazı sesler çıkıyor. Herkesin siyasi görüş ve yolculuğuna sonuna kadar saygı duymaktayız. Ancak trenden inmek başka, indiğiniz treni taşlamak başka şeydir, bu ikisi arasında çok ince bir çizgi vardır, bu ayrıntıyı göz ardı etmemekte fayda var diye düşünüyorum. Devlet yönetmek kararlılık gerektirir, bu çevreler yalnızca yıkmak hedefiyle doğan ve başarısız olduklarını anladıklarında tarihin sayfalarına karışmaya mahkum yapılardır. Refah ve istikrar, hizmet ve kuvvet, kalkınma ve adalet Türkiye’de AK Parti sayesinde altı doldurulan ve tahkim edilen kavramlardır. Bunun tasdikini milletimiz 18 yıldır yapmıştır. Allah’ın izniyle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda en büyük destekçimiz yine aziz milletimiz olacaktır. Başka bir destekçiye, başka bir güce evelallah ihtiyacımız yoktur, böyle bir arayışımız hamdolsun olmayacaktır. AK Parti’yi kurarken vatandaşlarımız ile ayrım gözetmeksizin kucaklaşmak gibi bir hedefimiz vardı bu hedefimizden vazgeçmedik ve bu uğurda çalışmaya devam ediyoruz. Herhangi bir sebeple kalbi kırılan gönlünü almamız gereken hangi dava arkadaşımız varsa kucaklaşmak ve fikir paylaşmak açısından biz hazırız. AK Dava 85 milyonun davasıdır, bu dava Türkiye’nin aydınlık geleceğinin davasıdır.”

YORUM YAZ