Güncel

Depremin 9. gününde kurtarıldı

    (AA) – Hatay’da yıkılan binanın enkazında kalan 26 yaşında bir kadın, 201. saatte enkaz altından çıkarıldı. “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen..

Depremin 9. gününde kurtarıldı

 

 

(AA) – Hatay’da yıkılan binanın enkazında kalan 26 yaşında bir kadın, 201. saatte enkaz altından çıkarıldı.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde yıkılan binaların enkazlarındaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Cebrail Mahallesi Selvi Apartmanı enkazında çalışma yapan Zonguldak’tan bölgeye giden Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesine bağlı madenciler ve diğer arama kurtarma ekipleri, 26 yaşındaki Emine Akgül’e ulaştı.

Ekipler, okul öncesi öğretmeni olduğu belirtilen Akgül’ü depremin ardından 9’uncu günde enkazdan kurtardı.

Ambulansa konulan Akgül, helikopterle Adana’ya sevk edilerek Şehir Hastanesinde tedaviye alındı.

Adana Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, gazetecilere, acil servise getirilen Akgül’le ilgili ilk değerlendirmelerini yaptıklarını söyledi.

Emine Akgül’ün sağlık durumu hakkında bilgi veren Çetinkünar, “Bugüne kadar enkaz altında kalmasına rağmen ezilme sendromuna pek uğramamış. Açlık ve susuzluğun verdiği doku kaybından dolayı muhtemel bir böbrek yetmezliği olacaktır. Yoğun bakımda hastamızı takip edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL