Eğitim

Depremde ölen öğretim görevlisi ve öğrencilerinin adını yaşatacaklar

  (AA)-Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden iki öğretim görevlisi ile 28 öğrencinin adı, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ) yaşatılacak. Pazarcık ve Elbistan merkezli, 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6..

Depremde ölen öğretim görevlisi  ve öğrencilerinin adını yaşatacaklar

 

(AA)-Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden iki öğretim görevlisi ile 28 öğrencinin adı, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ) yaşatılacak.

Pazarcık ve Elbistan merkezli, 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde OKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri Batuhan Şahin ve Ahmet Yıldız ile üniversitenin farklı bölümlerinde okuyan 28 öğrenci yaşamını yitirdi.Üniversite yönetimi, hayatını kaybeden öğretim görevlileri ve öğrencilerin adının yaşatılması için karar aldı.Alınan kararla üniversitenin belirlenen yerlerine öğretim görevlileri Batuhan Şahin ve Ahmet Yıldız’ın adı verilecek, öğrenciler için de anı köşesi oluşturulacak.OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği, binaların yıkıldığı depremler nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.Yaşanan büyük afetten çok sayıda kişinin etkilendiğini anımsatan Uzun, şöyle devam etti:”Üniversitemizde çalışan iki öğretim görevlisi ve 28 öğrenci hayatını kaybetti. Çalışanlarımızın yakınlarından da vefat edenler ve depremden olumsuz etkilenenler oldu. Vefat eden iki öğretim görevlisi arkadaşımızın isimlerini yaşatmak, anılarına saygı göstermek amacıyla program yapacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL