Yerel

Deprem günü açılışını yapacağı iş yerini aşevine çevirdi

      (AA)-Hatay’ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat’ta açılışını yapmaya hazırlandığı online yemek mutfağını aşevine çeviren 26 yaşındaki Hasan Bor, günde 7 bin kişiye yemek dağıtıyor. Daha önce farklı yerlerde..

Deprem günü açılışını yapacağı iş yerini aşevine çevirdi

 

 

 

(AA)-Hatay’ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat’ta açılışını yapmaya hazırlandığı online yemek mutfağını aşevine çeviren 26 yaşındaki Hasan Bor, günde 7 bin kişiye yemek dağıtıyor. Daha önce farklı yerlerde aşçılık yapan Hasan Bor, menüsünde dünya yemeklerinin de bulunduğu “Juen Mutfak” adını verdiği iş yerini, Pirireis Mahallesi’nde kendisinin de yaşadığı binanın giriş katında açmaya karar verdi.

Açılış tarihini de 6 Şubat olarak belirleyen Bor, aynı gün Kahramanmaraş merkezli depremlere yakalandı. İş yeri ve evi hasar görmeyen Bor, yaşanan bu büyük afette hazır olan mutfağında depremzedeler için yemek çıkarmaya başladı.

Aşçı arkadaşlarından da destek alan genç, ilk gün 300 kişiye yemek verdi.

İyilik halkasını günden güne büyüten Bor, kendisinin anlaşmalı olduğu firma, iş insanları ve hayırseverlerin de desteğiyle yemek kapasitesini 7 bin kişiye yükseltti.

Kendilerine ait Bor Apartmanı önünde yemek dağıtımını yapan Hasan Bor, depremzedelerin çadırlarına kadar giderek onların yemek ve su ihtiyaçlarını karşılıyor.Bor, iş yerinin açılışını yapacağı için o gece heyecandan uyuyamadığını ancak depremle büyük bir afet yaşadıklarını söyledi.Depreme yakalandıkları binanın hasar almadığını dile getiren Bor, “Her tarafı toz bulutu kapladı. Neye uğradığımıza şaşırdık. Biz deprem gecesi yatağa başımızı sabah burayı açmak için koyduk ve açılış günümüz olacaktı ama sabah aşevi yapmaya karar verdik. İlk günden beri hem enkazdaki AFAD ekibine hem askerlerimize, polislerimize, enkaz yakınındakilere her gün yemek dağıttık. İlk gün 300 kişilik yemek verdik. Bugün 7 bin porsiyon yemek veriyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL