Denizli Polis Merkezi önünde patlatılan aracın davası sürüyor

06.01.2022 - Perşembe 16:57

ADANA (AA) - Adana'da, 24 Kasım 2015'te merkez Seyhan ilçesindeki Denizli Polis Merkezi önüne patlayıcı yüklü araç bırakılmasıyla ilgili 1'i tutuklu, 1'i firari 5 sanığın, 31'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ahmet Karaman, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Tutuksuz sanıklar M.T, R.Ç. ve R.T. ise duruşmaya katılmadı.

Ankara'daki Merasim Sokağı'nda 2016 yılında düzenlenen terör saldırısı nedeniyle de 29 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanık Karaman savunmasında, "Önceki celse yaptığım savunmamı tekrar ediyorum. Adana'ya patlayıcı yüklü aracı getirmedim. Hakkımdaki iddialar gerçek değildir. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." ifadelerini kullandı.

Savcı ise mütalaasında, sanık Karaman'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti ile dosyadaki delil durumu dikkate alınarak mevcut halinin devamına karar verilmesi ve eksik hususların giderilmesi yönünde görüş sundu. Mahkeme heyeti, sanık Ahmet Karaman'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini dikkate alarak tutukluluk halinin devamına ve eksik hususların giderilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

YORUM YAZ