Siyaset

Çulhaoğlu: Yoksulluk aldı başını gitti

  (HABER MERKEZİ) –TOROS – İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın paylaştığı veriler üzerinden iktidarı eleştirdi. Çulhaoğlu, “Yoksulluk aldı başını gitti” dedi Çulhaoğlu, “Ak Parti..

Çulhaoğlu: Yoksulluk aldı başını gitti

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın paylaştığı veriler üzerinden iktidarı eleştirdi. Çulhaoğlu, “Yoksulluk aldı başını gitti” dedi

Çulhaoğlu, “Ak Parti iktidarının yanlış ekonomi ve sosyal politikaları sebebiyle alt gelir grubundaki vatandaşlarımız daha da fakirleşmekte, derin yoksulluk daha da hissedilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2022 sosyal yardım verileri ülkemizdeki toplumsal bunalımı gün yüzüne çıkarmıştır. Bakanlık verilerine göre oturulamayacak derecede bakımsız ve sağlıksız hane sayısı 16 bin 424 olmuş. 10 bin 498 hane ise çocuklarının bakımını kendi imkanları ile sağlayamamış, iktidarın oluşturduğu yoksullukla 2022 yılının ilk altı ayında, 2 milyon 345 bin 939 hane elektrik faturasını ancak elektrik tüketim desteğiyle ödeyebilmiş. 330 bin 804 hane ise doğalgaz faturasını sosyal yardım ile ödeyebilmişler. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün verilerinde en çarpıcı veri ise çoklu doğum ile dünyaya gelen çocukların bulunduğu muhtaç hanelerin sayısı 10 bin 408 olarak açıklanmış. İyi Parti olarak Devlet Kurumlarının resmi verilerini baz alarak konuşuyor, hamasi söylemlerden uzak duruyoruz. Söylediğimiz her eleştiri resmi rakamlar üzerine. Bu yüzden bağırıp duruyorlar. Ellerinden gelse resmi verilerin açıklanmasını ve eleştirilmesini de engelleyecekler.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL