Çukurova’nın gülen yüzleri sınıfı geçti

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projelerinden birisi olan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Gülen Yüzler Semt Kreşleri, yeni eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı. Yaz aylarında...

Çukurova’nın gülen yüzleri sınıfı geçti
Yayınlama: 30.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projelerinden birisi olan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Gülen Yüzler Semt Kreşleri, yeni eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı.

Yaz aylarında da çalışan anne ve babaları düşünerek kapılarını açık tutan kreşlerde, 31 Ağustos’ta başlayacak olan yeni dönem eğitimleri için denetimlerde bulunan Başkan Soner Çetin,  kreş yetkililerden yapılan çalışmalar ve hazırlıkları hakkında bilgi aldı. Çocuklarla da sohbet edip onların dileklerini dinleyen Başkan Soner Çetin, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da anne ve babalar huzur ve güven içerisinde çocuklarını bize emanet edebilecekler” dedi.

Çukurovalıların büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye’deki örnek semt kreşleri ve bakım evlerinden olan Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri, başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılına hazır. Bu yılda vatandaşların çocuklarını kayıt yaptırmak için yoğun bir talep gösterdiği ve ancak noter huzurunda yapılan kurayla yeni misafirlerini kabul edecek olan kreşlerde Başkan Soner Çetin incelemelerde bulundu.

Tesislerin yetkilileri ve öğretmenleriyle konuşan ve Tesisler Müdürlüğü’ne bağlı 8 kreşi gezen Başkan Çetin, eksikleri ve yapılması gerekenleri kontrol etti. Sınıfları, mutfakları ve hatta tuvaletleri dahi inceleyen Başkan Soner Çetin, sorunsuz ve güven içerisinde bir eğitim yılını yaşamak için denetimlerini sürdüreceğini söyledi.

Yaz döneminde çalışan anne ve babalar düşünerek hizmet vermeye devam eden kreşlerde, 31 Ağustos’ta başlayacak olan yeni öğrencilerin oryantasyon süreci öncesi denetimlerde bulunan Başkan Soner Çetin, buradaki çocuklarla da bir araya gelerek ve onlarla sohbet edip, “Bana Soner Amca deyin” ifadesini kullanarak isteklerini dinledi.

Kreşlere çok önem verdiklerini söyleyen Başkan Çetin, “Oryantasyon yani uyum süreci öncesi son kontrolleri yapıyoruz. 15 gün sürecek bu oryantasyon evresinden sonra, başarılı olamayan ve ayrılan çocuklarımızın yerine yedek listeden gelecek vatandaşların çocuklarını kayıt edeceğiz. Biliyorsunuz kreşlerimize büyük bir ilgi var ve talepleri karşılamak tamamen mümkün olmuyor. Ancak noter huzurunda çekilişle çocuklarımızı ne yazık ki yeni kayıt olarak alabiliyoruz. Burada hem çocukları ziyaret ettim hem de öğretmenlerimizle toplantı yaptık. Eksik var mı yok mu onlara bakıyoruz, denetliyoruz. Kreşlerimize bu kadar ilginin çok olması bizi memnun ediyor” dedi.

Diğer belediyelerinde bu semt kreşleri konusunda ağırlık vermesi gerektiğine vurgu yapan Çetin, çalışan anne ve babaların önünde ki en büyük engellerden bir tanesinin, özellikle de kadın istihdamının önünde ki sorunların birisi de semt kreşlerinin azlığı olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin örnek kreşlerinden olan Gülen Yüzler Semt Kreşlerinin sayısını artıracağının müjdesini bir kez daha veren Başkan Soner Çetin, vatandaşların bu ihtiyacına cevap vermeye çalıştıklarını söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.