Sağlık

Çukurova Belediyesi’nden psikolojik destek

  (HABER MERKEZİ)-TOROS-Türkiye’yi derinden sarsan tarihi deprem afetinin yaralarını bir an önce sarmak için yoğun bir şekilde çalışan Çukurova Belediyesi, depremzedelere sosyal ve psikolojik olarak da dokunmaya devam ediyor.   Belediyenin..

Çukurova Belediyesi’nden psikolojik destek

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Türkiye’yi derinden sarsan tarihi deprem afetinin yaralarını bir an önce sarmak için yoğun bir şekilde çalışan Çukurova Belediyesi, depremzedelere sosyal ve psikolojik olarak da dokunmaya devam ediyor.   Belediyenin tüm tesislerinde misafir edilen vatandaşlara psikolojik ilk yardımda bulunan Tesisler Müdürlüğü’nün uzman psikologları yardım ağını genişleterek, gönüllü meslektaşlarıyla birlikte psiko-sosyal destek ekibi kurarak tüm İlçenin ruhuna dokunmaya çalışıyor.

Yaşadığımız depremlerle ülke olarak yüzyılın en acı felaketini yaşıyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremlerin sadece canların ve evlerin değil, binlerce vatandaşın ruhsal olarak da yıkımına neden oldu. Çukurova Belediyesi depremden etkilenen ailelere sosyal ve psikolojik olarak yardım eli uzatmayı sürdürüyor. Tüm imkânlarını seferber ederek yaraları sarmaya çalışan ve tüm tesisleriyle birlikte binalarını depremzedelere açıp misafir eden Çukurova Belediyesi, yaptığı tüm yardım ve çalışmalara psikologları da ekledi.

Sadece Çukurova’da değil, Kahramanmaraş’tan, hatta Hatay’dan gelen ve İlçeye sığınan vatandaşlarla buluşan psikologlar, depremzedelerin yaşadığı psikolojik yaraları sarmaya çalışıyor. Tüm çadırları, arabaları, okulları, depremzedelerin barındığı her yere ulaşmaya çalışan Çukurova Belediyesi’nin Psiko-Sosyal ekibi, vatandaşların hala deprem travmasını yaşadığını ve evlerine dönmekte güçlük çektiklerini söyledi.

Çukurova Belediyesi olarak deprem felaketinin yaşandığı ilk dakikalardan itibaren yaraları sarmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini açıklayan Başkan Soner Çetin, vatandaşın her ihtiyacını, her sorununu düşünmeye çalıştıklarını ve bunu yerinde çözmeye gayret ettiklerini söyledi. İlk günden bu yana tüm tesis ve belediye binalarını, en küçük odalarını bile depremzede vatandaşların hizmetine verdiklerini anlatan Başkan Çetin, tüm yardımları, ihtiyaçları ilçenin her köşesine hızla ulaştırdıklarını belirtti. Tesisler Müdürlüğü’nün psikologlarının da depremin ikinci gününden itibaren halk sağlığı için çalışmalarına başladığının altını çizen Çetin, tesislerde başlayan çalışmaların, artık daha geniş bir psikolog kadrosuyla tüm ilçede herkese ulaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL