ÇİBA'da atölye çalışmaları devam ediyor

30.12.2021 - Perşembe 16:16

ÖZEL HABER: ZEYNEP ORDU

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Özge Deniz Özker tarafından 2018 yılında kurulan Çukurova Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü bünyesinde uygulama birimi olarak faaliyet gösteren Çukurova İletişim Belgesel Atölyesi (ÇİBA) eğitimlerine devam ediyor. Öğrencilerin hazırladığı belgesel film projelerinin tasarım, prodüksiyon, post-prodüksiyon aşamalarının gerçekleştirilmesi ve üretilen belgesel filmlerin ulusal ve uluslararası film festivallerine katılımını teşvik etmelerini sağladıklarını kaydeden Özker, "Atölyemizde ilk üretilen belgesel olma özelliğini de taşıyan Fırat Erez’in “Hasankeyf’e Ağıt” adlı belgesel filmi yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalde gösterilmiş ve ödüllendirilmiştir."dedi.

"MESLEKİ YETKİNLİKLERİNE KATKI SAĞLIYORUZ"

İletişim Fakültesinde okumakta olan öğrencilerin ders kapsamı dışında da belirli bir disiplin içerisinde üretim yapmaları amaçladıklarını anlatan Özker, "Böylelikle; öğrencilerin atölye kapsamında gerçekleştirilecek olan tüm çalışmalarda sorumluluk üstlenerek, mesleki yetkinliklerine katkı sağlanması beklenmektedir. Atölyede belgesel film üretiminin yanı sıra fotoğraf sergisi, panel, gezi, eğitim, söyleşi, belgesel film gösterimleri ve Belgesel Günleri gibi yan etkinlikler de gerçekleştirilmektedir."şeklinde konuştu.

3 FARKLI TEMADA FOTOĞRAF SERGİSİ

 2018 yılı Mart ayında Öğretim Görevlisi Özge Deniz Özker tarafından kurulan Atölyede, kurulduğu günden bu yana üç farklı temada fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.

Yine atölyede üretilen Ümit Güç’ün “Yeryüzü Ayakları” belgesel filminin festival yolculuğu devam ediyor. Yönetmenliğini Birhat Temel’in yaptığı “Baraka” adlı belgesel film RTS311 kodlu Belgesel Film Yapımı Dersi iş birliği ile üretilmiştir.

YORUM YAZ