Siyaset

CHP’li Bulut’tan eczacılara teşekkür

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, deprem bölgesinin gizli kahramanı olan meslek gruplarından  birinin de eczacılar olduğunu belirtti.  Yazılı basın açıklaması yapan Bulut, şöyle devam etti: “Devletten herhangi..

CHP’li Bulut’tan eczacılara teşekkür

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, deprem bölgesinin gizli kahramanı olan meslek gruplarından  birinin de eczacılar olduğunu belirtti.  Yazılı basın açıklaması yapan Bulut, şöyle devam etti:

“Devletten herhangi bir çağrı beklemeden kendi inisiyatifleri ile ilk günden itibaren depremzedelere yardımcı oldular, halka sağlık hizmeti sundular. Deprem felaketinin olduğu günden bugüne eczacı meslektaşlarım büyük bir dayanışma, başarılı bir koordinasyon ve organizasyon örneği göstererek depremzedeleri ilaçsız bırakmadı

DEPREMZEDELER İLAÇSIZ KALMADI

Bütün olanaklarını seferber eden mesleğimizin çatı örgütü Türk Eczacıları Birliği, 54 Bölge Eczacı Odası ve eczacı meslektaşlarım depremzedelerin yaralarını sarmaya çalıştı. Şu anda deprem bölgesinde gezici TIR ve konteyner eczanelerin sayısı 30’u buldu.

Birçok ilden gelen eczacı meslektaşlarım buralarda 24 saat gönüllülük esasına göre hizmet veriyor. Deprem bölgesindeki en büyük risk salgın hastalık. Ayrıca ilaca erişimin olmaması sürekli ilaç kullanmak zorunda olan kronik rahatsızlığı bulunan hastaların için de çok riskli.  Eczacılar sağlıkla ilgili olumsuzlukların önüne geçmek için ilaç ve tıbbi malzemeleri vatandaşlarımıza ücretsiz olarak eriştiriyorlar. Seyyar eczaneleri binlerce depremzede kullanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL