Yerel

ÇGC,  TÜM BASINA KAPILARINI AÇTI

ÇGC Başkanı Esendemir; “Zaman birlik olma ve yaraları hep birlikte sarma zamanıdır” Yüzyılın felaketinin yaşandığı 10 ilden birisi olan Adana’da, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Sosyal Tesislerinin kapılarını, üyeleri ve tüm basın..

ÇGC,  TÜM BASINA KAPILARINI AÇTI

ÇGC Başkanı Esendemir; “Zaman birlik olma ve yaraları hep birlikte sarma zamanıdır”

Yüzyılın felaketinin yaşandığı 10 ilden birisi olan Adana’da, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Sosyal Tesislerinin kapılarını, üyeleri ve tüm basın mensupları için açtı.

Tek katlı binası ve geniş bahçesiyle depreme karşı çok katlı binalara oranla daha güvenli olan ÇGC Sosyal Tesislerini 6 Şubat günü sığınma sorunu yaşayan üyeleri ve aileleri için toplanma merkezi haline getiren ÇGC yönetimi, ardından  gazetelerini hazırlamak için binalarına giremeyen gazetecilere de kucak açtı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, yüzyılın felaketinin yaşandığı şu günlerde birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine dikkati çekerek,  “Çok büyük bir deprem ile karşı karşıyayız.  Allah yardımcımız olsun. Bu kötü günleri el birliği ile aşacağız” dedi.

Esendemir, bu süreçte tüm basın mensuplarının yanında olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Cemiyetimizin sosyal tesislerini aileleri ve yakınları ile gelen üyelerimize, yayınını sürdüren yerel gazetelerimize açtık. Kendi imkanlarımız ve dostlarımızın desteği ile konuklarımızın sabah, öğle,  akşam yemeklerini ve 24 saat diğer ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Temennimiz bir an önce hayatın normal akışına dönmesidir.”

Esendemir, “Kaybettiğimiz canlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar, kurtarma ekiplerimize başarılar diliyorum. Zaman birlik olma, hep birlikte  yaraları sarma zamanıdır. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL