BEKİR SITKI ÖZER NEDEN ALTINKOZA GENEL MÜDÜRÜ YAPILMADI?

02.06.2020 - Salı 23:07

Sosyal Medyada yazılan her şeye inanmam …Her şeye İnanmamanızı da tavsiye ederim…

Geçenlerde sosyal medyada CHP eski Meclis üyelerinden Bekir Sıtkı Özer in Altın Koza Genel Müdürü yapıldığı yazıyordu. Doğru mudur, değil midir diye Bekir bey i telefonla aradım. Sosyal Medyada böyle bir şey okuduğumu doğruysa çok sevindiğimi belirterek , Hayırlı olsun dedim.

Bekir bey böyle bir şey olmadığını, Seyhan Belediyesi İmar AŞ Yönetim kurulu üyesi olduğunu söyledi. Yeni görevinde çok çalışmak bir şeyler yapmak Seyhan Belediyesine faydalı olmak istediğini belirtti. Ve akabinde gönlünün Altın Koza Genel müdürü olmak olduğunu ama olmadığını da söyleyiverdi.

Şimdiki Altın Koza Genel Müdürü Sayın Menderes Samancılar…

Konservatuvar tiyatro mezunu olarak bilinçli bir izleyici olduğum için .., oyunculuğunu çok beğendiğim mükemmel bir insandır.Sayın Menderes Samancılar.Türk sinemasında adını altın harflerle yazmış,haklı bir ün kazanmıştır.Sevildiğini de hak eder…Tanıştığım biri olarak da ayrıca son derece mütevazi ,sevecen,sakin ,akıllı ve zeki bir insandır.Adanalıdır.Bizdendir.

Yalnız yöneticilikle oyunculuk ayrı kulvarlardır…

Oyunculuğun romantizmi ve duygusallığına karşılık Yöneticilik mantığın ve pratik zekanın ağır bastığı bir sistemdir…Oyunculuğun yumuşak kişisel hümanizmasına karşılık ,Yöneticilik o hümanizmayı mantıksal alana taşır…Oyunculuğun doğal diyaloglarına karşın, yöneticilikte adamına göre davranma metodu vardır…Oyunculuk mesleki doğası gereği her ne kadar dar alanlarda paslaşırsa ,Yöneticilikte bu alan ve ufuk oldukça geniştir…Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

Altın Koza Genel Müdürlüğü için Bekir Sıtkı Özer daha iyi bir seçenek olabilir miydi ?...

Bunu CHP Yöneticilerine ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar a sormak lazım.

Tanıdığımız Bekir Sıtkı Özer…

Prezantabl , müthiş geniş bir çevreye sahip, sevilen,insanlarla diyaloğu çok iyi olan, herkesin tanıdığı, yöneticilik tecrübesine sahip, ufku geniş ,hitabet yönü güçlü bir insan en önemlisi de kendini belli eden kişiliğiyle yeniliklere açık atak bir politikacı…

Altın Kozanın da atağa kalkması ,eski pırıltılı günlerinden daha çok ışıması lazım.

Bu da isabetli seçilmiş yöneticilerle olur…

Haksız mıyım ?...

YORUM YAZ