Yerel

Başkan Uludağ’dan anlamlı ziyaret

  (HABER MERKEZİ) –TOROS – Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  7 Eylül ”Duchenne Musküler Distrofi Farkındalık Günü”  çocuğu kas erimesi hastalığı ile mücadele eden Kaya Ailesi’ni ziyaret etti. DMD hastalığına..

Başkan Uludağ’dan anlamlı ziyaret

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  7 Eylül ”Duchenne Musküler Distrofi Farkındalık Günü”  çocuğu kas erimesi hastalığı ile mücadele eden Kaya Ailesi’ni ziyaret etti. DMD hastalığına dikkat çekmek ve aileye moral vermek için gerçekleştirilen ziyarette aile ile bir süre sohbet eden Başkan Uludağ, DMD (Duchenne Musküler Distrofi) hastası Emre İlhan ve Kıvanç Kaya kardeşlerle de yakından ilgilenerek onlarla yapboz oynadı boyama yaptı.

Genetik temelli bir kas hastalığı olan Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastalığı Türkiye’de tüm kas sinir hastalığı vakalarının yaklaşık yarısını oluşturur. Adana’da ise Kaya ailesinin bir çocuğu bu hastalıkla mücadele ediyor. Polis memuru anne Gülşah Karabulut ve eşi Caner Kaya çocuklarının bu durumu karşısında onların bakımları ile yakından ilgileniyor, tedavilerini sürdürüyor. 7 Eylül “Dünya Duchenne Musküler Distrofi Farkındalık Günü” dolayısı ile Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın sosyal medya adresine bir mesaj gönderen anne Gülşah Karabulut hasta çocuklarına moral olması için Başkan Uludağ’ı evlerine davet etti. Yapılan bu davete anında cevap veren Başkan Bilal Uludağ, Yüreğir İlçesi Yenidoğan mahallesinde yaşayan ailenin evlerine ziyarette bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL