Siyaset

Barut:Tarımda sorunlar çözümsüz değil

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, ulusal, sürdürülebilir ve planlı üretim modeliyle çiftçiye destek verilmesini istedi. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda tarım ve ormanla ilgili..

Barut:Tarımda sorunlar çözümsüz değil

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, ulusal, sürdürülebilir ve planlı üretim modeliyle çiftçiye destek verilmesini istedi. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda tarım ve ormanla ilgili düzenlemelerin yer aldığı torba yasa görüşmelerinde AKP iktidarını sert sözlerle eleştiren Barut, “İzinli, zorunlu, planlı ve sözleşmeli üretim, ürün mecburiyeti gibi boyalı bahanelerle, zorunlu dayatmalarla çiftçiye yasak getireceğinize, üretime ve üreticiye yeterli destek verin. Yaklaşan gıda krizine çözüm üretin” dedi.
TORBA TEKLİF TEPKİSİ
TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda görüşülen 2/4972 Esas Numaralı Tarım Kanununda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerine söz alan Komisyon Üyesi ve Adana Milletvekili Ayhan Barut, depremde yaşamını yitirenleri anarak başsağlığı diledi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda 5 yıldır görev yaptıklarını anımsatan Barut, iktidarın komisyonu işlevsiz kılma adımlarını kınadı. Tarım, orman, su ve üreticilerle ilgili yasal düzenlemelerin torba tekliflere sığdırılmak istenmesine tepki gösteren Barut, “Ne acıdır ki tarım gibi stratejik bir alanla ilgili çok önemli olan bu kanunlar hiçbir kuruma, hiçbir meslek örgütüne, üniversitelere veya odalara, kitle örgütlerine sorulmadan hazırlanıyor” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL