Aydın Baş sahalara döndü

01.09.2019 - Pazar 14:34

AMATÖR PENCERE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Aydın Baş geçtiğimiz Cuma günü Gençlik Kolları tarafından organize edilen Yüreğir Güney Mahalleleri Futbol Turnuvası’nda forma giydi. Sahada ortaya koyduğu performans ile takdir toplayan Baş izleyenlerin sıkça alkışına maruz kaldı. Futbola olan sevgisinin hiç bir zaman bitmeyeceğini belirten Meclis Üyesi Baş, “ Turnuvayı düzenleyen gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten de amacına ulaştık. Bu tür etkinliklerde her zaman zevkle bulunacağımın bilinmesini istiyorum”dedi.

Karataş gençliği için kenetlendiler

Akdeniz Karataşspor sahada olduğu kadar saha dışında da başarılı oluyor. Karataş halkı birlik beraberlik örneği göstererek gençleri sportif faaliyetlerde daha güzel günler görmesi için birleşti. Kullanılamayan stad için ödenek çıktı. Sahanın çimi ve bakımı için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tüm imkanları seferber etti. Ödeneğin çıkmasında destek olan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim YÜCE büyük çaba sarfetti. Bayrı Gayır ve Hasan Gökalp başta olmak üzere diğer tüm meclis üyeleri köprü vazifesi üstlendi. Sulamada ASKİ Müdürü Metin Erdoğan’ın çabası takdire şayandı; Karataşspor yönetimi bu isimlere teşekkür açıklamasında bulundular. Karataşın gençleri ve geleceği için siyaset gözetmeksizin ellerinden gelen her şeyi yapan isimleri bende canı gönülden tebrik ediyorum.

Amatörlerde geri sayım başladı

Yaz döneminin sona ermesinin ardından Amatör Ligi için geri sayım başladı.14-15 Eylül tarihinde, Birinci Amatör Küme,4-5 Ekim Tarihi’nde ise Süper Amatör Lig maçları başlayacak. Adanalı futbolseverlerin böylelikle amatör özlemi sona erecek. Süper Amatör Küme’de, Kürkçülerspor,Ülkügücü,Seyhan Belediyespor zirveye oynamak adına kolları sıvadı. Hadırlıgücü’nde ise yeni oluşum var. Baklalıspor’da nokta transferler yaparak kolay lokma olmayacağının sinyallerini vermekte. Zirveye oynamanın hesapları yapılmakta. Diğer takımlarda ise hedef ligde kalmak.Vefaspor’un lige katılmaması ile 2 takım küme düşecek. BirinciAmatör Küme’de ise ikigrupta heyecan yaşanacak. A Grubu’nda Vefaspor,Akdeniz Karataşspor ve Okçularspor şampiyonluk için kolları sıvadı. Diğer takımlarda gözle görülür hareketlilik yok.B Grubu’nda ise Anadolu19 Mayısspor,Ceyhangücü ve Yenibeygücü iddialı takımlar.Diuğer takımlara bakıldığında da yabana atılacak gibi görünmüyorlar.Kısacası bu grup diğer gruba oranla daha çetin geçecek gibi. Merhum Şampiyon hoca Ali Hoşfikirer büyüğümüzün adının verildiği ligin centilmence geçmesi dileğiyle tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

Yüksel Gençlikspor’dan

genç transferler…

Süper Amatör Küme takımları’ndan Yüksel Gençlikspor geçtiğimiz hafta içerisinde transfer bombalarını patlattı. Transferlerin genç olması dikkatimi çekti. Titiz bir izlemenin ardından gündemdeki futbolcuların kulüpleri ve kendileri ile anlaşma sağlandı ve Mavi-Beyazlı takıma kazandırıldı. Bu futbolcuların yeni sezonda vitrine çıkıp Adanalı futbol severlerin beğenisini kazanacağına olan inancım bir hayli yüksek. Transfer edilme amaçları da bu zaten. Yüksel Gençlikspor Kulüp yönetim kurulunu ve teknik kadrosunu gerçekleştirmiş oldukları transferlerden dolayı kutluyorum.

YORUM YAZ