Siyaset

Atay: Barış dolu günler yakındır

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Avukat Remzi Ümit Atay, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı. Ümit Atay, ““Ülkemiz, zorlu savaşlara..

Atay: Barış dolu günler yakındır

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Avukat Remzi Ümit Atay, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı.

Ümit Atay, ““Ülkemiz, zorlu savaşlara rağmen tam bağımsızlık için emperyalist güçlere karşı verilen kurtuluş mücadelesinin ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya liderliği ve öngörüleriyle “Yurtta Barış, Cihanda Barış” ilkesiyle örnek bir devlet olmayı başarmıştır. CHP’nin 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesinde 5 temel sorun alanından biri olan “Toplumsal Barış” konusunda çabalarımız devam edecektir. Etnik kimlik, yaşam tarzı ve inanç eksenli siyasetle toplumsal barışımız derin yara almıştır. “Tek Kişilik Saray Hükümeti”, iktidarını sürdürmek için kamplaşmayı, kutuplaşmayı ve ayrışmayı ısrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Bu beş temel sorunun çözümü, öngörülen ekonomik-siyasal-toplumsal dönüşümü sağlayacak, güven verecek, bir siyasal birliktelik kapasitesini oluşturmaya bağlıdır. Bu kapasite ancak reform iradesi etrafında toplanmış geniş bir mutabakatla sağlanabilir. CHP farklı toplumsal gruplara kucak açan bir parti olarak toplumsal sorumluluğunun bilinciyle hareket etmektedir. 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizde söz verdiğimiz gibi; Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzurunu sağlayacağız. Başta Kürt sorunu olmak üzere, tüm toplumsal sorunlarımız demokrasi temelinde ve TBMM’nin öncülüğünde çözülecek; Türkiye’nin tam bağımsızlığı, demokrasisi ve üniter yapısını güçlendireceğiz. Kadın – Erkek fırsat eşitliği sağlanacak, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, öncelikli bir devlet politikası haline getireceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL