"Atama mağdurları çözüm istiyor"

07.05.2020 - Perşembe 17:39

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı daha önce verilen 10 bin 551 atama sözünü tutmaya çağırdı. Yaklaşık 4 yıldır ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin mağduriyetinin sürdüğünü belirten Barut, "Yapılacağı söylenen 2 bin 153 kişilik personel alımında sayının arttırılmasını, ek atama için branş dağılımında herkese eşit ve adil yaklaşılmasını istiyoruz" dedi.
"BU ÇİLE BİTMELİ"
Yaklaşık 4 yıldır atama bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin sorunlarına çözüm üretilmesini talep eden Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin artık harekete geçmesini istedi. Salgın günlerinde stratejik bir sektör olan tarım ve gıdanın öneminin daha da fazla ortaya çıktığını aktaran Barut, "Tarımda kritik öneme sahip meslektaşlarımıza olan ihtiyaç artarak sürüyor. Atama bekleyen, ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerimizin sorunlarına duyarsız kalmayın, verilen sözleri tutun artık bu atamaları yapın ve bu çile bitsin" diye konuştu.
"BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN"
Tarımda atama bekleyenlerin yaşadığı mağduriyete dikkat çeken Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Bu kadar eğitim almış on binlerce ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin mağduriyeti ne hikmetse verilen sözlere rağmen bitmedi. Önceki Bakan Eşref Fakıbaba'nın verdiği 10 bin 551 personel alımı sözü tutulmadı. Yapılacağı söylenen 2 bin 153 kişilik personel alımı da çok yetersiz. Bu konuda meslektaşlarımız çok büyük sorun yaşıyor. Bu atamalarda kadro sayısının arttırılmasını bekliyor ve istiyoruz. Ek atama için branş dağılımında herkese eşit ve adil yaklaşılmasını istiyoruz. Bu çağrıya kulak verilmeli, artık sorun çözülmelidir."

YORUM YAZ