Köşe Yazıları

Ah şu bizim Türkler…

Türkler kadar gezmeci bir millet olamaz.Ayak basmadıkları, yaşamadıkları kıta ve ülke yoktur… Bunun yanı sıra Türkler yabancılarla en fazla evlenen milletlerdendir.Yabancı hatunlarla halvetleşmeye de Padişahlık döneminden beri bayılırlar…. Tüm dünyadaki..

Türkler kadar gezmeci bir millet olamaz.Ayak basmadıkları, yaşamadıkları kıta ve ülke yoktur…

Bunun yanı sıra Türkler yabancılarla en fazla evlenen milletlerdendir.Yabancı hatunlarla halvetleşmeye de Padişahlık döneminden beri bayılırlar….

Tüm dünyadaki Türklerin nüfusu diğer TÜRK Cumhuriyetleriyle birlikte 300 milyona yakındır.

Çinliler ve Hintlilerden sonra en kalabalık 3. ırk Türklerdir.

Türkler nasıl bir millettir ? diye kendi kendinize sorduğunuzda, tarihe bakmanızı, siyasal, toplumsal, dinsel ve sosyolojik olarak Orta Asya’dan bu yana Türk boylarını incelemenizi tavsiye ederim.

Binlerce yıl evvelinden beri, hakanlar Kurultay tarafından seçilirlerdi…

(Hani…ATİNA demokrasinin doğduğu yerdir diye övünen batı var ya, 4000 yıl evvelinde bu demokratik uygulama Türkler de vardı.Ama bazı tarihçiler bunu iç etmişlerdir.Batıyı parlatacaklar yaa)

Eski Türkler de Kurultay üyelerine TOYGUN denilirdi.Devlet meclisi olan büyük kurultayda KAĞAN başkanlık yapardı.KAĞAN  görevini yapmadığı ya da hatalı yönetim yaptığı hallerde azledilmesi KURULTAY ın göreviydi.

Her Türk boyunda küçük kurultaylar olurdu. Bir temsilci seçilip büyük kurultaya yollanırdı.

Türkler de kadınlar erkeklerle eşitti.Hakanların yanında Hatunları, (eşleri)olur, savaşlardan devlet yönetimine, devletlerarası anlaşmalara kadar eşiyle görev yaparlardı.

Yani Türkler de kadının adı vardı.

Cumhurbaşkanlığı forsumuzda 16 tane farklı bayrak vardır.Bunlar tarih boyunca kurulmuş olan 16 büyük TÜRK İMPARATORLUĞU nu temsil eder.

Türkler 1000 yıllık devlet geleneği olan bir ulustur…Tarihinin hiç bir döneminde hiç bir milletin egemenliğinde yaşamamışlardır….

Egemenlik altına almış, asla egemenlik altına girmemişlerdir…

Türkler sosyolojik olarak asla sıkıya gelemezler çünkü ÖZGÜRLÜK genlerine ve doğalarına işlenmiştir.

Türk soyunun kırılma noktası,Türk boylarının dağılma noktası 10.yy.sonu, 11.yy. başında Şamanizmden çıkıp İslamiyet’i kabul etmesiyle başlar.

İslam olmaları Türklere neler getirdi ve neler götürdü tartışmak lazım.

Türkler İslamiyet’i kabul etmeyip ŞAMAN olarak kalsalardı, bu gün dünya platformunun neresinde olurlardı bir düşünün…

Günümüzde bazı Arapsever yobaz tipler, İslam adetleri diye Arap kültürünü topluma dayatarak TÜRK kültürünü yok etmeye çalışıyorlar.

Böyle bir ulusun Arap kültür ve adetleriyle bezeli şeriatçı İslamı bir ülke haline gelmesi ya da getirilmesi hayalden öte gidemez.

Ilımlı İslammış…

Radikal İslammış…

Araplaştırmaymış…

Hikayeeee…

Çılgın Türkler, zincirleri kırar geçer

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL