“Adana’yı, Adanalı’yı kimse yabana atamaz”

“Adana’yı, Adanalı’yı kimse yabana atamaz”
Yayınlama: 31.10.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın kapatılmasını isteyenlerin peşini bırakmıyor. Türkiye’de kâr eden 9 havalimanından biri olan Şakirpaşa Havalimanı’nın tüm dünyada stratejik önemde gösterildiğinin artık farkına varılması gerektiğini söyleyen Dr. Şevkin, Adana’nın ilçeleri Yumurtalık ve Ceyhan’ın Osmaniye’ye bağlanma girişimlerine de karşı çıktı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuyla ilgili açıklama yapan Dr. Şevkin, “1937 yılından bu yana hizmet veren ve Türkiye’de kâr eden 9 havalimanından biri olma özelliğiyle öne çıkan, şehre yakınlığıyla da stratejik öneme sahip Adana Şakirpaşa Havalimanımızın kapatılma girişimlerine karşı çıkıyoruz” dedi.
“ADANA’NIN CAN DAMARI KESİLEMEZ”
Çukurova Bölgesel Havalimanı yapımını üstlenen ve 25 yıl boyunca parasına para katma derdindeki bir müteahhitin, çıkıp kendini hükümetin yerine koyarak, “Şakirpaşa Havalimanı bölgeye yakışmıyor. Kapatılması gerekir” diyebilmesinin vahametini anlatan Dr. Şevkin, “Havalimanı konusuna Adanalıların karar vereceğini Adana’da yaptığı konuşmayla belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan derhal açıklama bekliyoruz. Adana Şakirpaşa Havalimanı; Adana’nın can damarıdır. Kapatılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
“BİLESİNİZ”
Adanalıların büyük tepki gösterdiği ikinci konuyu da mecliste konuşan Dr. Şevkin, Osmaniye’nin Büyükşehir yapılma çalışmaları kapsamında Adana’nın tarım, enerji, lojistik, turizm potansiyeliyle öne çıkan Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin tamamının ya da bir bölümünün Osmaniye’ye bağlanma girişimlerini esefle karşıladığını ifade etti. CHP’li Dr. Şevkin, “Bu konuda da İçişleri Bakanı’ndan açıklama bekliyoruz. Adana’yı Adanalı’yı kimse yabana atamaz. Böyle bilinsin” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.