Ekonomi

ACI: ATO BİZİM ULU ÇINARIMIZ

    (HABER MERKEZİ) –TOROS – 2018-2022 Adana Ticaret Odası hizmet döneminin son Meclis toplantısının gerçekleştirildiği toplantıda konuşan Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmail Acı; ”Adana Ticaret Odası bizim ulu..

ACI: ATO BİZİM ULU ÇINARIMIZ

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – 2018-2022 Adana Ticaret Odası hizmet döneminin son Meclis toplantısının gerçekleştirildiği toplantıda konuşan Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmail Acı; ”Adana Ticaret Odası bizim ulu çınarımızdır. Üyelerimiz için 128 yıldır hizmet veren Odamız, 128 yıldır olduğu gibi gelecek yıllarda da Adana ekonomisi için çalışmaya devam edecektir” dedi.

ATO Meclis Başkanı İsmail Acı yaptığı konuşmada; ” 4,5 yıl boyunca 46 farklı sektör temsilcimizle birlikte sektörlerimizin sorunlarına çözüm aradık.  Burada ciddi emekler sarf eden Yönetim Kurulumuz, Meclis Üyelerimiz, Komite Üyelerimiz, Odamızın diğer organları ve personelimiz Odamızın gelişmesi için çalışmalarını sürdürmüştür.  Ben emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 128 yıldır Adana ekonomisin kalbi konumundaki Adana’nın en büyük STK’sının gelecek yıllarda da Adana’mıza ve Üyelerimize vereceği katkılar olacaktır. 4,5 yıllık süreçte söz konusu Adana olunca Odamız, Üyelerimiz için varlığını ortaya koymayı başarmıştır. Adana’nın ekonomisinin yanında kültürüne, turizmine, tanıtımına kısacada Adana’nın marka şehir olması için atılan adımlar için tüm Oda yöneticilerimizi kutluyorum. En büyük teşekkür Üyelerimizedir. Çünkü bu kurum Üyeleri ile vardır. O nedenle Üyelerimiz için önümüzde yapacak daha çok işimiz var. Yeni dönemde atılacak adımlar aynı kararlılıkla sürecektir. Az önce ifade ettiğim gibi bu dönem içerisinde Adana’nın marka şehir olması yolunda birçok adım attık. Tüm dünyaya adımızı duyuran Lezzet Festivalinin düzenlenmesi aynı zamanda yine aynı değerde olan Nisan’da Adana’da Karnavalımız büyük bir kültür elçisi olarak bizim Oda olarak desteklediğimiz etkinliklerin başında gelmektedir. Buna ek olarak Adana’mıza özgü ürünlerin Coğrafi İşaretlerinin alınmasında yürüttüğümüz çalışmalardan büyük oranda başarı ile çıktık. Bunların başında Adana Kebabı gelmektedir ve artık bu ürünümüz Adana sınırlarının bile dışına çıkan bir markamızdır. Diğer ürünlerimizi de aynı şekilde Adana’nın tescilli markaları haline gelmiştir. Doğal olarak tescillediğimiz ürünler Adana’nın kültür elçisi haline gelmektedir.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL