Güncel

408 öğrenci beyaz önlük giydi

  (HABER MERKEZİ) –TOROS – Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesinde 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi açılışı ve Tıp Fakültesini yeni kazanan öğrenciler için  ‘Beyaz Önlük’ giyme töreni düzenlendi. Beyaz önlüğün tıp..

408 öğrenci beyaz önlük giydi

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesinde 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi açılışı ve Tıp Fakültesini yeni kazanan öğrenciler için  ‘Beyaz Önlük’ giyme töreni düzenlendi. Beyaz önlüğün tıp alanında pek çok değerin sembolü olduğunu hatırlatan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, genç meslektaşlarına ‘Hastalarınıza her zaman şefkat ve merhametle yaklaşmayı lütfen hiç unutmayın’ dedi. ÇÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Dekan Prof. Dr. Derya Gümürdülü, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Sapmaz, Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Menteş, akademisyenler öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz hekimliğin sadece bir meslek olmadığını, bunun çok ötesinde bir tutku, sevgi ve  ideal olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti; “Bugün giydiğiniz beyaz önlük tıp alanında pek çok değerin ve erdemin yanı sıra büyük bir sorumluluğun da sembolüdür. O, insanlara hizmet aşkının bir sembolüdür. Şunu özellikle bilmenizi isterim ki; Beyaz önlüğü giydiğiniz bu andan itibaren yaşamınız tamamen değişecek. Fedakar olmayı, sadece kendin için yaşamadığının bilinciyle insanların yaşama tutunmalarına katkı sağlamanın derin mutluluğunu, başkalarını mutlu ederek daha fazla mutlu oluna bilineceğini öğreneceğiniz, bilimsel verilerin, kazanılması gereken mesleki yetilerin ve teknolojik gelişmelerin en hızlı şekilde değişeceği, yaşam boyu bilimsel eğitim ve öğretimin devam edeceği bir mesleğe başladınız. Eminim hepiniz de biliyorsunuz, ’’Hekimlik dünyadaki en eski, kutsal ve saygın mesleklerden biridir…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL