Jandarma ekiplerinden ilçelerde çalışma

05.01.2021 - Salı 16:12

Adana İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve Jandarma Ekiplerince; Yüreğir ve Yumurtalık İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesinde son zamanlarda meydana gelen sera demiri hırsızlıklarının aydınlatılması maksadıyla araştırma yapılmıştır.

Söz konusu hırsızlık olayları ile ilgili yapılan geniş çaplı araştırma kapsamında; olay yerlerine gidiş-dönüş güzergahı üzerinde bulunan güvenlik kameraları, bölgede hırsızlık olaylarına karışabilecek şahıslar ve bu şahısların kullandıkları araçlar hakkında kayıtlar incelenmiş, olay yeri yakınında ki akaryakıt istasyonu kayıtları incelenerek, gece saatlerinde çalışanların beyanları alınmış, hurdacılar ile görüşülerek, son günlerde sera demiri satmaya çalışanlar hakkında araştırma yapılmıştır.

Yürütülen kapsamlı çalışma neticesinde; , Yüreğir ilçesi Çelemli Mahallesinde ikamet eden Ö. S. isimli şahsın kullandığı kamyonetin, olay yeri yakınlarında görüldüğü tespit edilmiş ve bu plaka üzerinden devam edilerek araştırıldığında, Ö.S. isimli şahsın son zamanlarda O. O. ve M. K. İsimli şahıslarla birlikte görüldüğü belirlenmiştir.

Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından Yüreğir İlçesi Belören ve Çatalpınar Mahalleri ile Yumurtalık ilçesi Kuzupınarı Mahallesinde toplam (8.500) Kilogram sera demirini çalarak, İ.S. isimli şahsa sattıkları tespit edilen Ö.S., O.O. ve M.K. isimli (3) şahıs gözaltına alınmış ve sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştır.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve hırsızlık olaylarının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.